Храна за риби Topical Goldfish Color 150 мл/25gr

180,00 ден.   Спореди

Здрава храна за златни рипки и сите други видови риби.
Оваа храна е во форма на филмови односно лисната и е наменета за секојдневна употреба на. Таа е особено погодена за млади риби,
Соста...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Аква шоп http://aquashop.com.mk   Детали 180,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Здрава храна за златни рипки и сите други видови риби.
Оваа храна е во форма на филмови односно лисната и е наменета за секојдневна употреба на. Таа е особено погодена за млади риби,
Состав: Риби и деривати, житарици, деривати раст. потекло (исто така пченица микроб мин. 4,8% и трева оброк мин. 3%), месо и месни производи, мекотели и ракови, растителни протеини екстракти, алги (спирулина platensis мин. 1%), квасец, масла и масти минерали.
Додатоци: витамин А 35.500 IU / kg витамин Д3 2160 IU / kg Витамин Е (токоферол ацетат алфа-) 130 мг / кг, витамин Ц (ascorbyl фосфат) 300 мг / кг, Л-карнитинот 250 мг / кг, бета-каротин 140 мг / кг, извалкан со Астаксантинот 60 mg / kg, лецитин. Содржи багрила и антиоксиданси дозволено во согласност со ЕУ.
Анализа: сурова протеини 45,0%, 8,5% сурова масти, сурова влакна 3,0%, влага 6,0%.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка