Храна за риби Topical Diskus Gran 150 мл/70gr

360,00 ден.   Спореди

Гранулирана храна за силни бои за дискусии и сите други видови на риби.
Опис
Дискус Gran е комплетна храна со широк спектар на состојки и богата со протеини во форма на гранули. Редовната ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Аква шоп http://aquashop.com.mk   Детали 360,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Гранулирана храна за силни бои за дискусии и сите други видови на риби.
Опис
Дискус Gran е комплетна храна со широк спектар на состојки и богата со протеини во форма на гранули. Редовната употреба обезбедува правилен раст и интензивна боја, и спречување на недостаток на витамини во исхраната.
Состав: риба и производи од риба, мекотели и ракови, деривати од растително потекло, растителни протеини екстракти, месо и месни производи, алги (вклучувајќи спирулина platensis мин 1,5%.), Квасецот (вклучувајќи 1 000 mg beta-1.3/1.6-glukanom / кг), житарици, масла и масти, минерали.
Додатоци: витамин А 31.000 IU / kg витамин Д3 1950 IU / kg Витамин Е (токоферол ацетат алфа-) 110 мг / кг, витамин Ц (ascorbyl фосфат) 550 мг / кг, извалкан со Астаксантинот 80 mg / kg, содржи пигменти и антиоксиданси дозволено во согласност со ЕУ.
Дополнителни состојки: Бета-глукан, витамин Ц, астаксантинот
Анализа: сурови протеини 48,0%, 7,5% сурови масти, сурови влакна 3,0%, влага 10,0%.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка