Храна за риби Topical 150 мл/25 gr

170,00 ден.   Спореди

Основна високо протеинска храна за сите видови на аквариумски риби.
Тропикал Flakes е високо протеинска храна со високо протеинска вредност , егзогени амино киселини, минерали и витамини. Таа е ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Аква шоп http://aquashop.com.mk   Детали 170,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Основна високо протеинска храна за сите видови на аквариумски риби.
Тропикал Flakes е високо протеинска храна со високо протеинска вредност , егзогени амино киселини, минерали и витамини. Таа е лесно сварлива и промовира здрав раст и развој.
Состав: риба и производи од риба, мекотели и ракови, деривати од растително потекло, растителни протеини екстракти, месо и месни производи, алги, квасец, житарици, масла и масти, минерали.
Додатоци: витамин А 28.000 IU / kg витамин Д3 1 800 IU / kg Витамин Е (токоферол ацетат алфа-) 120 мг / кг, витамин Ц (ascorbyl фосфат) 450 мг / кг, лецитин. Содржи багрила и антиоксиданси дозволено во согласност со ЕУ.
Анализа: сурови протеини 46,5%, 7,0% сурови масти, сурови влакна 2,0%, влага 6.0%

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка