ХИРАМОВАТА КНИГА

300,00 ден.   Спореди

Ова е неверојатна приказна за четиринаесетгодишниот обид на Најт и Ломас за откривање на тајните учења закопани под Рослинската капела, близу Единбург. Нивната потрага завршува со изненадувачките откр...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 300,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ова е неверојатна приказна за четиринаесетгодишниот обид на Најт и Ломас за откривање на тајните учења закопани под Рослинската капела, близу Единбург. Нивната потрага завршува со изненадувачките откритија за раната историја на човештвото – потеклото на христијанството, на масонството и на науката. Тие покажуваат дека сѐ било исполнето со верувањето во тајни космички врски, како на пример Исходот од Египет, подигнувањето на Соломоновиот храм и Витлеемската ѕвезда. Оваа книга за првпат открива зошто во времето на раѓањето на Исус Христос, толку многу се очекувало пристигнувањето на Месијата. „Хирамовата книга“ ќе го смени она што мислите дека го знаете за Библијата и за масонството. 344 стр., 14,5 х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка