Хидратантна маска - Age Protection

285,00 ден.   Спореди

Интензивна влажност „Age Protection“ хидратантната маска со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина е специјално развиени за потребите на сувата и зрела кожата. Бог...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 285,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Интензивна влажност „Age Protection“ хидратантната маска со екстракт од бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и ХИЈАЛУРОНСКА киселина е специјално развиени за потребите на сувата и зрела кожата. Богатите активни состојки интензивно ја негуваат и длабински ја хидрираат сувата и зрела кожа со моментално видливи резултати. Маслото од гроздови семки, органското бадемово масло, ши-путерот и екстрактите од невен и „eyebright“ штитат од губиток на влага и ѝ го враќаат на кожата здравиот и свеж изглед. Со редовна употреба се намалува длабочината на линиите и брчките. Употреба: Еднаш до двапати неделно ја нанесувате во дебел слој на исчистено лице, врат и деколте и ја оставате да дејствува 20 минути. Потоа вишокот го отстранувате со тампон-вата или со крпа за лице претходно потопена во топла вода. Состав: Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Cetearyl Alcohol, Alcohol*, Cetearyl Glucoside, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Rhus Verniciflua Peel Wax, Glycerin, Behenyl Alcohol, Isoamyl Laurate, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Oil*, Sodium Stearoyl Glutamate, Algin, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Fruit Extract*, Levulinic Acid, p-Anisic Acid, Sodium PCA, Sodium Levulinate, Sodium Lactate, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Parfum (Essential Oil), Linalool, Limonene, Citral, Geraniol, Coumarin.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка