Хидратантна бебешка крема со невен

655,00 ден.   Спореди

Претставува повеќенаменска крема која ја влажни и заштитува нежната кожа на вашето бебе. Благите растителните состојки од невен, маслиновото и бадемовото масло помагаат во одржување на балансот на мас...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 655,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Претставува повеќенаменска крема која ја влажни и заштитува нежната кожа на вашето бебе. Благите растителните состојки од невен, маслиновото и бадемовото масло помагаат во одржување на балансот на масло и вода и даваат топла заштита за текот на ладните зимски денови. За нега на кожата на вашето бебе од глава до петици.
Употреба: Се препорачува за нега на бебешка кожа во текот на ладни и ветровити денови. Да се намачка дваесетина минути пред излегување. Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Cera Alba (Beeswax), Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit*, Sorbitan Stearate, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*,Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Calendula Officinalis Flower Extract*, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract*, Hectorite, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Parfum (Essential Oils), Tocopherol, Limonene, Linalool.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка