Херои и гробови
Херои и гробови

Херои и гробови

590,00 ден.   Спореди

Херои и гробови е вториот дел од прочуената трилогија на Ернесто Сабато, кој може да се чита сосема независно од првиот дел, Тунел.Романот е типичен претставник на јужноамериканската книжевност. Набие...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 590,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Херои и гробови е вториот дел од прочуената трилогија на Ернесто Сабато, кој може да се чита сосема независно од првиот дел, Тунел.Романот е типичен претставник на јужноамериканската книжевност. Набиен со емотивност, правејќи пресек на аргентинската историја и притоа раскажувајќи ја приказната на едно момче, на една девојка и на нејзиното семејство, романот е оценет од современиците на Сабато како негово најдобро дело, а делот Извештај на слепите како апокалипса на нашата доба.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка