Хазарски речник
Хазарски речник

Хазарски речник

490,00 ден.   Спореди

Хазарски речник е прво дело на српскиот автор Милорад Павиќ, објавено во 1984 и до денес преведено на многу јазици.Главна тема се Хазарите и моментот кога тие од својата автохтона религија преминуваат...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Хазарски речник е прво дело на српскиот автор Милорад Павиќ, објавено во 1984 и до денес преведено на многу јазици.Главна тема се Хазарите и моментот кога тие од својата автохтона религија преминуваат во монотеистичка, кон крајот на осмиот и почетокот на деветтиот век. Во делото се предадени три групи извори за тој настан: христијански, исламски и хебрејски, што овозможува романот да не се чита праволиниски.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка