Фрески и гротески
Фрески и гротески

Фрески и гротески

150,00 ден.   Спореди

Книгата „Фрески и гротески“ е книга-настан, книга-датум и книга-мера за нашата модерна проза. Напишана е стабилно, страсно и стопроцентно; едноставно чисто и елегантно.Атанас ВангеловТоа што е зафатен...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 150,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Книгата „Фрески и гротески“ е книга-настан, книга-датум и книга-мера за нашата модерна проза. Напишана е стабилно, страсно и стопроцентно; едноставно чисто и елегантно.Атанас ВангеловТоа што е зафатено и остварено во овие „фрески“ останува да го бранува нашето естетско љубопитство до степен на незаситка.Бранко Цветковски

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка