ФМ-ПРЕДАВАТЕЛ DNT MUSICFLY I-SELECT

4.189,00 ден.   Спореди

Со MusicFly i-select Вашата музика се пренесува од секој iPod® до автомобилското радио – безжично, без никаква инсталација. Сите модели на iPod®/ работат преку мултинаменски кабел. MusikFly i-select ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.189,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со MusicFly i-select Вашата музика се пренесува од секој iPod® до автомобилското радио – безжично, без никаква инсталација. Сите модели на iPod®/ работат преку мултинаменски кабел. MusikFly i-select се вклучува лесно во отворот за автомобилска запалка и се програмира на слободна радио-фреквенција. По потреба, функцијата ClearScan врши целосно автоматско пребарување за слободна радио-фреквенција и така овозможува чисто емитување на звукот. Кога е пронајдена идеалната фреквенција, може да се зачува на една од четирите мемории за подоцнежна употреба. Приказ на музичка информација на дисплејот на радиото. И не само тоа! Поврзаните уреди се полнат истовремено, насловот на песната и името на изведувачот се пренесуваат на радиото и се прикажуваат на дисплејот. Контролирањето на функцијата play и работењето со фолдерот може да се прават директно на FM-предавателот или преку далечински управувач.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка