ФИЛМ СКЕНЕР Plustek Optic Film 7600I Ai

37.065,00 ден.   Спореди

High-end филм скенер за правење 35 mm слајдови и дигитални негативи, создадена за професионални корисници, за кои има две исклучително корисни опции: специјалниот инфрацрвен канал iSRD (infrared Smar...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 37.065,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


High-end филм скенер за правење 35 mm слајдови и дигитални негативи, создадена за професионални корисници, за кои има две исклучително корисни опции: специјалниот инфрацрвен канал iSRD (infrared SmartRemoval of defects) дозволува целосно автоматско откривање на честички прашина, гребнатини и други оштетувања на површината. Придружниот софтвер за обработка на сликите SilverFast Ai Studio ги одстранува дефектите со еден клик на глувчето. Во споредба со останатите решенија базирани само на софтвер, iSRD се карактеризира со исклучително висок учинок. Покрај тоа ја добивате и единствената Multi-Exposure технологија. За разлика од класичните Multi-Sampling површини при секое скенирање се вчитуваат дополнително променети параметри на осветлување, и не само што ги одстранува недостатоците на сликата туку го подобрува и динамичниот опсег на сликата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка