ФИЛЕБ или За задоволството

200,00 ден.   Спореди

Дело кое зборува за мудроста и за постигнувањето задоволство. Во денешниот свет на глобално лудило во клучните мегатрендови, прашањата за мудроста и добриот живот, за доблестите, среќата, апсолутното ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дело кое зборува за мудроста и за постигнувањето задоволство. Во денешниот свет на глобално лудило во клучните мегатрендови, прашањата за мудроста и добриот живот, за доблестите, среќата, апсолутното добро итн. се третираат како анахрона и комплицирана потрага по нешта кои немаат актуелна, употребна вредност. Но според Платон, секој човек може да го достигне највисокото добро ако се избалансирани сите составни делови и сите вредности на неговата душа. 104 стр., 11.5 Х 18.5 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка