Фикции
Фикции
Фикции

Фикции

290,00 ден.   Спореди

Седумнаесетте раскази во оваа книга ги истражуваат јазикот, мислата, сеќавањето, бесконечноста, литературата, сето тоа низ призмата на времето.Огледалата, библиотеките, судбината и сето она што е сино...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 290,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Седумнаесетте раскази во оваа книга ги истражуваат јазикот, мислата, сеќавањето, бесконечноста, литературата, сето тоа низ призмата на времето.Огледалата, библиотеките, судбината и сето она што е синоним за творештвото на Борхес може да се најде во оваа книга.Фикции е одличен вовед во литературниот свет на овој извонреден автор.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка