Фашистичка револуција

200,00 ден.   Спореди

Ова прво издание на Мусолини на македонски јазик претставува своевидна тематска антологија од говори, статии и искажувања на Мусолини. Во неа се дадени основните акценти на политиката, теоријата, прак...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Ова прво издание на Мусолини на македонски јазик претставува своевидна тематска антологија од говори, статии и искажувања на Мусолини. Во неа се дадени основните акценти на политиката, теоријата, практиката и пропагандата на фашизмот. Со својот збор, Мусолини гради митови, ги воодушевува масите, ја облекува конгломератската фашистичка идеологија во убави алишта и ја аргументира фашистичката практика.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка