Фактотум

150,00 ден.   Спореди

Роман во кој Буковски ни открива еден период од сопственото животно искуство кога е исфрлен од својот дом и кога станал скитник кој бесцелно талка низ Америка.
Роман во кој Буковски ни открива е...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Роман во кој Буковски ни открива еден период од сопственото животно искуство кога е исфрлен од својот дом и кога станал скитник кој бесцелно талка низ Америка.
Роман во кој Буковски ни открива еден период од сопственото животно искуство кога е исфрлен од својот дом и кога станал скитник кој бесцелно талка низ Америка. Сето тоа е надополнето со многу жени, деноноќно пиење и водење љубов. Тој на мошне духовит начин ја опишува огорченоста кон американскиот стил на живеење и апсурдноста на својата егзистенција.
издавачка куќа: Ѓурѓа

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка