Фазен ротоиндикатор Voltcraft VC-32

944,00 ден.   Спореди

Уредот служи за испитување на насоката на вртливото поле кај трифазни мрежи. На показните светилки постои истовремено прикажување на сите присутни фази. Заради поголема доверливост, вградени се контак...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 944,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Уредот служи за испитување на насоката на вртливото поле кај трифазни мрежи. На показните светилки постои истовремено прикажување на сите присутни фази. Заради поголема доверливост, вградени се контакти со 4 mm приклучоци со напрегната пружина.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка