УРЕД ЗА ПОЛНЕЊЕ БАТЕРИИ

6.608,00 ден.   Спореди

Перфектната комбинација од уред за полнење и станица за дијагностицирање со активно одржување на батериите! Благодарение на најмодерната техника за полнење која е управувана од процесори, Ви стојат на...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 6.608,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Перфектната комбинација од уред за полнење и станица за дијагностицирање со активно одржување на батериите! Благодарение на најмодерната техника за полнење која е управувана од процесори, Ви стојат на располагање 4 програми (полнење, празнење, освежување и формирање) каде секој од нив посебно можете да го прилагодите за четирите поединечни касети за батерии. Овие опции може да Ви бидат прилагодени со употреба на само 3 кочиња и тоа за многу кратко време. Со помош на употребата на мерењето на вистинскиот капацитет, како и автоматското споредбено мерење веќе не претставува проблем да се препознаат или селектираат ‘слабите’ батерии. Опцијата за освежување иги прави оштетените NiCd батерии повторно употребливи. Нови батерии или стари батерии кои веќе покажуваат знаци на ‘меморија-ефект’, со помош на функцијата за формирање повторно го добиваат својот полн капацитет.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка