УРЕД ЗА НОЌНО НАБЉУДУВАЊЕ RANGER 5 X 42

42.834,00 ден.   Спореди

Во дигиталната генерација за ноќно набљудување повеќе не се користат цевки за појачување на светлината, туку се користи високоразвиена видеотехника, која е комплетно заштитена од абење. Квалитетот на ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 42.834,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во дигиталната генерација за ноќно набљудување повеќе не се користат цевки за појачување на светлината, туку се користи високоразвиена видеотехника, која е комплетно заштитена од абење. Квалитетот на сликата што се постигнува преку дигиталната технологија е одлична и е слична на цевчестата технологија на 2 + генерацијата. Сликите се генерираат преку високо чувствителниот CCD-систем на скенирање. Невидливото инфрацрвено осветлување овозможува одлично набљудување во ноќта, па така едниот
IR рефлектор овозможува набљудување со појака светлина (на пример светла ноќ со месечина), а другиот рефлектор овозможува набљудување во комплетна темница. Видео-излезот овозможува репродукција на надворешен монитор или на снимање на сликата.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка