УРЕД ЗА БРКАЊЕ НА МРАВКИ

УРЕД ЗА БРКАЊЕ НА МРАВКИ

1.416,00 ден.   Спореди

Избркајте ги мравките на добар начин - без хемија! Овој уред испраќа нискофрекфентни вибрации кои мравките не ги поднесуваат, а на другите не им пречат. Со само 2 mignon батерии ќе можете постојано да...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.416,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Избркајте ги мравките на добар начин - без хемија! Овој уред испраќа нискофрекфентни вибрации кои мравките не ги поднесуваат, а на другите не им пречат. Со само 2 mignon батерии ќе можете постојано да го користите овој уред 6 месеци. Лесно се користи: се ставаат батерии, уредот се вкопува 10-15 см во земја и се вклучува. Соларната варијанта на овој уред работи по ист принцип, само што не и се потребни батерии и се користи на места каде што нема сенка за вградениот акумулатор да може постојано да се полни. Соодветни батерии се mignon алкални батерии 1,5 V со каталошки број 62 17 38-78 (потребни се две батерии).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка