Уред за анализа на телото GRUNDIG MD4810

2.891,00 ден.   Спореди

Употребата е крајно лесна со едноставно држење на уредот со обете раце.
Ова е Вашиот секојдневен придружник кон целта за намалување на телесната тежина. Неговиот умен водич редовно документира к...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.891,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Употребата е крајно лесна со едноставно држење на уредот со обете раце.
Ова е Вашиот секојдневен придружник кон целта за намалување на телесната тежина. Неговиот умен водич редовно документира како се менуваат Вашите телесни параметри. Употребата е крајно лесна со едноставно држење на уредот со обете раце. Уредот го пресметува процентот на телесни масти, мускулна маса и вода во организмот и со тоа го одредува индексот на телесната маса. Имајќи ги овие податоци, уредот Ви препорачува соодветно количество на дневно внесени калории.
Технички податоци:
Анализа на телото
Препорачува дневен внес на калории
Крајно лесна употреба со едноставно држење во рацете
Ги анализира телесните вредности за неколку секунди
Точна и брза пресметка благодарение на анализата на биоотпорноста
Можно нагодување за употреба на уредот за 10 различни личности
Анализа на телесни масти во 0,1%
Анализа на телесна вода во 0,1%
Анализа на мускулна маса во 0,1%
Анализа на индексот на телесна маса во 0,1%
Можни единици-мерки: kg / cm, lb / in, st
Автоматско исклучување по 2 минути
Приказник за статусот на батериите
Напојување: 2 х ААА батерии од 1,5 V (вклучени во комплетот)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка