УНИВЕРЗАЛЕН ТЕРМОСТАТ UT-200

4.071,00 ден.   Спореди

Универзален електронски термостат кој истовремено покажува вклучување/исклучување на температурата, како и температурата во просторот. Термостатот може да се постави скоро секаде кадешто е потребна ре...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.071,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Универзален електронски термостат кој истовремено покажува вклучување/исклучување на температурата, како и температурата во просторот. Термостатот може да се постави скоро секаде кадешто е потребна регулација на ладењето или греењето. Покрај употребата како самостален апарат, UT 200 може да се искористи и како замена за расипаните механички термостати. На пример, фрижидерот може да се вклучува и исклучува со UT 200. Температурниот сензор е опремен со приклучен кабел од 2 м и можно е да се постави во фрижидер.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка