УНИВЕРЗАЛЕН ТЕРМОСТАТ ПРЕДАВАТЕЛ FS20 UTS

2.714,00 ден.   Спореди

FS20 UTS е универзален термостат со спуштен сензор за температура (кабелски приклучок), начин на префрлување кој може да се програмира, т.е. со вграден 868 MHz предавател кој може да управува со сите ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 2.714,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


FS20 UTS е универзален термостат со спуштен сензор за температура (кабелски приклучок), начин на префрлување кој може да се програмира, т.е. со вграден 868 MHz предавател кој може да управува со сите ваши уреди за испраќање и примање FS20 радио систем за пренос. Извонреден е не само за собирање на вредности на температура и во областа на прилагодување од -39 - 79 °C, туку и за посебна анализа и преработка која што се изведува на два канали. Сето ова придонесува за повеќестрано користење на овој уред. На FS20 UTS можно е прилагодување на две гранични температури, при што е можно префрлување во различни верзии, при пречекорување или намалување на температурата, на еден уред или на целата група FS20 уреди за префрлување. На овој начин дава можност за контрола на уреди за греење и ладење.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка