Универзален регулатор на температура IP65

10.384,00 ден.   Спореди

За универзална употреба, на пример за подот, за простории, отворено греење, контрола на температура во базен, климатизација. Уредот е погоден за греење и ладење,и има прилагодување на хистерезис на 0,...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 10.384,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


За универзална употреба, на пример за подот, за простории, отворено греење, контрола на температура во базен, климатизација. Уредот е погоден за греење и ладење,и има прилагодување на хистерезис на 0,5-10 К. Може да се достигне привремено намалување на температурата (на пример во ноќта)до 5 К со поврзување на тајмер за безнапонски контакт. Зелено светло LED покажува кога сигналот се емитува, а црвена боја дека сензорот се исклучил.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка