Умирање и смрт
Умирање и смрт

Умирање и смрт

190,00 ден.   Спореди

Појавувањето на книгата „Умирање и смрт“ претставува мошне значаен придонес во нашата учебничка и популарна литература, бидејќи е неспорно дека авторот вложил голем труд, на високо, но лесно разбирлив...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 190,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Појавувањето на книгата „Умирање и смрт“ претставува мошне значаен придонес во нашата учебничка и популарна литература, бидејќи е неспорно дека авторот вложил голем труд, на високо, но лесно разбирливо и прифатливо ниво да изнесе многу сложена материја за процесот на умирање.Делото заслужува посебна почит поради тоа што обработува тема од лекарската професија, каде и покрај максималните напори за спасување на човечкиот живот, крајниот исход е лош, кога е неминовно и чувството на пораз и губиток.Во книгата можат да се најдат современите одговори за биолошкиот, патофизиолошкиот и етички аспект на умирањето и смртта, кои според начинот на кој се прикажани можат да бидат појдовна и идејна основа за понатамошни анализи (дела).

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка