Уметноста на љубовта

150,00 ден.   Спореди

Љубовта е активна сила на човекот; сила што ги урива ѕидовите што го раздвојуваат човекот од неговите блиски, сила која го соединува со другите. Љубовта му помага да го надмине чувството на осаменост ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Љубовта е активна сила на човекот; сила што ги урива ѕидовите што го раздвојуваат човекот од неговите блиски, сила која го соединува со другите. Љубовта му помага да го надмине чувството на осаменост и одвоеност, а сепак му допушта да биде свој, да си го сочува сопствениот интегритет. Во љубовта се случува парадоксот две личности да станат едно, а сепак да останат двајца. Книга која ќе нè воведе во повеќе видови љубов: љубовта на родителите кон децата, братската љубов, љубовта на мажот кон жената, но ќе се запознаеме и со најскапоцената љубов - љубовта кон себе и како да научиме да се сакаме себеси за да можат и другите да нè сакаат!
128 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка