УМЕТНОСТА НА СЛОБОДНОТО ВРЕМЕ

200,00 ден.   Спореди

Една необична, но многу едноставна тајна мудрост нѐ учи дека и најмалиот алтруистички чин го збогатува човекот, а дека секој напор да се здобие со богатство и моќ го осиромашува. Тоа го знаеле и за то...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Една необична, но многу едноставна тајна мудрост нѐ учи дека и најмалиот алтруистички чин го збогатува човекот, а дека секој напор да се здобие со богатство и моќ го осиромашува. Тоа го знаеле и за тоа нѐ учеле Индијците, грчките филозофи и илјадници мудреци и поети, чии дела го надживеале нивното време... Можете да се согласите со Платон, Шилер или Спиноза: врховната мудрост секаде нѐ учи дека не моќта и богатството, туку само љубовта може да нѐ усреќи... 188 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка