Уметноста на војувањето

200,00 ден.   Спореди

Уметноста на војувањето на кинескиот филозоф, воен стратег и генерал Сун ЦУ (544–496 пр. н.е.) е најпознатото воено дело во историјата на човештвото.
Уметноста на војувањето на кинескиот филозоф...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Уметноста на војувањето на кинескиот филозоф, воен стратег и генерал Сун ЦУ (544–496 пр. н.е.) е најпознатото воено дело во историјата на човештвото.
Уметноста на војувањето на кинескиот филозоф, воен стратег и генерал Сун ЦУ (544–496 пр. н.е.) е најпознатото воено дело во историјата на човештвото.
Цели два милениума тоа влијаело врз источната воена мисла, а од ХХ век целосно ги изменило западните ставови за војувањето и за дипломатските и меѓучовечките односи. Тоа не содржи ниту една застарена максима или нејасно упатство.
Внимателно прочитајте го и сите современи книги кои зборуваат за управување со државата нема да ви изгледаат достојни за внимание!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка