УВ метар UV-1, апарат за мерење на УВ зраците

УВ метар UV-1, апарат за мерење на УВ зраците

413,00 ден.   Спореди

Заради намалување на озонската обвивка, ултравиолетовиот (УВ) процент во сончевите зраци денес е значително зголемен што несомнено води кон изгореници по телото како и оштетување на целата кожа. Ова р...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 413,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Заради намалување на озонската обвивка, ултравиолетовиот (УВ) процент во сончевите зраци денес е значително зголемен што несомнено води кон изгореници по телото како и оштетување на целата кожа. Ова резултира во забрзани промени на кожата на телото и како краен стадиум придонесува за рак на кожата. UV-1 е мултифункционална направа за мерење и покажување на УВ индексот, температурата и времето. Вие едноставно го внесувате Вашиот тип кожа (светла, темна) и факторот кој го користите, а UV-1 ќе го пресмета за Вас препорачаното време кое треба да го поминете на сонце. UV-1 исто така се адаптира и на интензитетот на светлината на сонцето и дисплејот автоматски сам се корегира. Звучен сигнал Ви кажува кога треба да престанете да се сончате бидејќи UV-1 автоматски го пресметува препорачаното време за сончање. Со тоа добивате дополнителна заштита од изгореници.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка