УБАВИНА И ТАГА

150,00 ден.   Спореди

Приказна за најдлабоките пориви што ги привлекуваат мажот и жената еден кон друг, но и ги свртуваат еден против друг. Со својот акцент на естетското и лирското, на љубовта и на жената, таа е доказ за ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Приказна за најдлабоките пориви што ги привлекуваат мажот и жената еден кон друг, но и ги свртуваат еден против друг. Со својот акцент на естетското и лирското, на љубовта и на жената, таа е доказ за тоа колку мажот е подготвен да им робува на убавината и на страста, а жената – на љубовта. „Убавина и тага“ е воспев на љубовта и на нејзината суштина, како витална сила во животот на човекот. Низ судирот на традицијата и современоста, Кавабата ја анализира појавата на жената и нејзината клучна улога во светот. Жената е очицетворение на љубовта и на совршенството, но и на убавината – која ги мами тагата и злото и ги привлекува во своите прегратки. 160 стр., 12.5 Х 20 см., брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи