ТУРБИНА ЗА ВЕТЕР AIR Brezze Land 12V/200W

91.332,00 ден.   Спореди

Најновото издание на турбини за ветер .Електронска контрола со нов дизајн, цврсти магнети и зголемена ефикасност до 30%, а при послаб ветер и до 50%. Подобро полнење и со мали батерии и забавување на...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 91.332,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Најновото издание на турбини за ветер .Електронска контрола со нов дизајн, цврсти магнети и зголемена ефикасност до 30%, а при послаб ветер и до 50%. Подобро полнење и со мали батерии и забавување на генераторот при посилен ветер, што значи дека е минимизирано и непријатното брмчење. Вграден регулатор од 12 V што се прилагодува на ликвидни или гелни батерии. При полни батерии, пропелерот го забавува движењето преку системот ""Auto Brake"". Флексибилни пропелери од јаглеродни влакна и постојан магнет. За инсталирање Ви го препорачуваме столбот 38.1 mm 1 1 / 2 "". Проверете дали пропелерот се врти 360 ° без никакви пречки.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка