Тунел
Тунел
Тунел

Тунел

290,00 ден.   Спореди

Тунел е првиот дел од трилогијата на аргентинскиот писател Ернесто Сабато објавен 1948 година.Тое е приказна за љубовта, за страста, за осаменоста, раскажана во прво лице преку ликот на еден сликар.Ту...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 290,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Тунел е првиот дел од трилогијата на аргентинскиот писател Ернесто Сабато објавен 1948 година.Тое е приказна за љубовта, за страста, за осаменоста, раскажана во прво лице преку ликот на еден сликар.Тунелот според зборовите на самиот автор е темниот дел на душата кој секој човек сака да го спознае. Ова е второ издание на овој роман, кој всушност е прв превод на македонски на култниот аргентински писател Ернесто Сабато.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка