Тука живее Т.Т. ауслендер од Македонија

100,00 ден.   Спореди

Авторот на оваа монодрама, хумористично и ведро, го опишува животот на тројца неразделни другари кои се дојдени со првата генерација гастарбајтери од сиромашна Македонија во богатата Германија, првенс...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 100,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Авторот на оваа монодрама, хумористично и ведро, го опишува животот на тројца неразделни другари кои се дојдени со првата генерација гастарбајтери од сиромашна Македонија во богатата Германија, првенствено со цел да го уриваат капитализмот, „со саботажи и неработење“. Иако набрзо бидуваат откриени, тие остануваат во Германија и тука го доживуваат распаѓањето на Југославија и создавањето на независна Македонија...

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка
Сродни производи


Најпопуларни производи