Трофазен соларен инвертер 800W за водена пумпа

45.000,00 ден.   Спореди

Трофазен инвертер за водна пумпа. New Solar Pump Inverter 800w Pure Sine Wave Full digital control LCD display With MPPT Output voltage AC 200-220v 3 phase. Brand Name: GELC-GESYP550L, Input Voltage: ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Некст Компјутери http://www.superkompjuter.com Детали 45.000,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Трофазен инвертер за водна пумпа. New Solar Pump Inverter 800w Pure Sine Wave Full digital control LCD display With MPPT Output voltage AC 200-220v 3 phase. Brand Name: GELC-GESYP550L, Input Voltage: 280-350v, Output Current: 3.6, Output Voltage: 200-20v, Output Frequency: 0-50.Adapted motor Rated power(KW) 0.55, Rated voltage(Vac) 200-220, DC input Recommend PV input power(KWp) 0.8, Max DC input voltage(V) 500, Recommend MPPT voltage(V) 280-350, MPPT efficiency >99%, AC output Rated AC output current(A) 3.6, Inverter efficiency 98%, Output frequency(HZ) 0-50, Water level sensor( water well ) Yes, Water level sensor(water tank) Yes

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка