Тријадите

Тријадите

350,00 ден.   Спореди

Големата духовна и интелектуална личност на православната Византија, Григориј Палама - монах, архиепископ и еминентен богослов - најголемиот дел од својот активен живот го посветил на богословскиот сп...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 350,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Големата духовна и интелектуална личност на православната Византија, Григориј Палама - монах, архиепископ и еминентен богослов - најголемиот дел од својот активен живот го посветил на богословскиот спор фокусиран на една основна вистина: Живиот Бог е достапен на личното искуство бидејќи Тој го споделил Својот живот со човечкиот род.Опширниот извод од Тријадите, преведен и објавен во оваа книга, го воведува читателот во самата суштина на религиозното искуство на Источното христијанство.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка