Трансформатор AT-200 NV

5.074,00 ден.   Спореди

Трансформатор за напојување на американски уреди на 230 V-мрежа или американски уреди од 230 V (115 V). Заради различните мрежни напони и системи на поврзување ова досега беше невозможно. Оваа серија...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 5.074,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Трансформатор за напојување на американски уреди на 230 V-мрежа или американски уреди од 230 V (115 V). Заради различните мрежни напони и системи на поврзување ова досега беше невозможно. Оваа серија на трансформатори ја надминува таа пречка. Страната за влез е за поврзување со ладен приклучувач. Страната за излез има американски приклучок и заземјен штекер (и двата со контактна заштита). Овие трансформатори исто така имаат и функција на автоматски тест за приклучување на уредите правилно и безбедно до струјната мрежа.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка