Тонио Крегер; Тристан
Тонио Крегер; Тристан
Тонио Крегер; Тристан

Тонио Крегер; Тристан

290,00 ден.   Спореди

Автобиографска нота во приказот; повест на едно суптилно духовно зреење; иницирачката моќ на минатите непреболени душевни немири; себе-вообличување преку уметничката понесеност, љубовта спрема убавото...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 290,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Автобиографска нота во приказот; повест на едно суптилно духовно зреење; иницирачката моќ на минатите непреболени душевни немири; себе-вообличување преку уметничката понесеност, љубовта спрема убавото и естетскиот став...Како и доловувањето на една човечка суштина и занесен пој за една неизразена квинтесенција, предизвикано од впиеноста во другиот, од една куса, силна љубов, толку особена што ја кине сопствената врска со реалното... – тоа се главните ознаки на Тонио Крегер и Тристан, книжевните брилијанти на Томас Ман.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка