Тоник за сува и осетлива кожа - органска ружа и органско алое

885,00 ден.   Спореди

Благопријатен, безалкохолен тоник со органски одгледувано алое и со екстракт од дива ружа, нежно ја тонизира и ревитализира кожата, подготвувајќи ја за следниот чекор на негување.
Употреба: Се ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 885,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Благопријатен, безалкохолен тоник со органски одгледувано алое и со екстракт од дива ружа, нежно ја тонизира и ревитализира кожата, подготвувајќи ја за следниот чекор на негување.
Употреба: Се нанесува директно на исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето, а потоа се нанесува соодветна крема за нега. Состав: Aqua (Water), Rosa Damascena Flower Water*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Rosa Damascena Flower Extract*, Rosa Canina Fruit Extract*, Glycerin, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Sodium Lactate, Lactic Acid.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка