Тоа тогаш
Тоа тогаш
Тоа тогаш

Тоа тогаш

500,00 ден.   Спореди

„Во поезијата на овој писател елементите на фолклорот постојано се присутни: низ неговите стихови се преплетуваат архитектурата на словенската антитеза и парадоксот извлечен од сржта на последицата, х...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 500,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Во поезијата на овој писател елементите на фолклорот постојано се присутни: низ неговите стихови се преплетуваат архитектурата на словенската антитеза и парадоксот извлечен од сржта на последицата, хуморниот пресврт на загатката и магичниот клуч на баењето.“Влада Урошевиќ

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка