Тицијан

50,00 ден.   Спореди

Венецијанскиот сликар Тицијан е еден од великаните на италијанската ренесанса, или, попрецизно, еден од водечките уметници на високата ренесанса. Тицијановиот талент, бил способен да ги диференцира тр...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 50,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Венецијанскиот сликар Тицијан е еден од великаните на италијанската ренесанса, или, попрецизно, еден од водечките уметници на високата ренесанса. Тицијановиот талент, бил способен да ги диференцира трајните од минливите вредности и, во неисцрпното богатство на ритмови и хармонии, да го удри печатот на класичното сликарство во Венеција.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка