Течна пудра бр. 02 - светло бежова

1.115,00 ден.   Спореди

Мека кремлива основа со драгоцени минерални пигменти. За кадифен, беспрекорен тен. На вашата кожа и дава свежо и пријатно чувство. Со драгоцено јојоба масло, чапуачу путер и екстракти од калинка. Без ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Био органика http://bioorganica.mk   Детали 1.115,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Мека кремлива основа со драгоцени минерални пигменти. За кадифен, беспрекорен тен. На вашата кожа и дава свежо и пријатно чувство. Со драгоцено јојоба масло, чапуачу путер и екстракти од калинка. Без парафин и силиконски масла. Веган. Без глутен. Состав: Аqua (Water), Hydrogenated Vegetable Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane, Talc, Potassium Cetyl Phosphate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Punica Granatum Seed Extract*, Sorbitol, Galactoarabinan, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Farnesol, [+/-CI 77891, CI 77492, CI 77491]

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка