Термо-хигрометар со комфорт екран

1.121,00 ден.   Спореди

Термо-хигрометар кој е опремен со лесен за читање и удобен дисплеј за температура, влажност на воздухот и комфорт-индекс.
Термо-хигрометар кој е опремен со лесен за читање и удобен дисплеј за те...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 1.121,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Термо-хигрометар кој е опремен со лесен за читање и удобен дисплеј за температура, влажност на воздухот и комфорт-индекс.
Термо-хигрометар кој е опремен со лесен за читање и удобен дисплеј за температура, влажност на воздухот и комфорт-индекс.
Технички податоци:
Димензии: Базна станица: 54 x 23 x 113 мм;
Мерен опсег - за внатрешна влажност: 95% 20bis
Мерен опсег на надворешна влажност на воздух: - Мерен опсег - Надворешна температура: - C Мерен опсег - за внатрешна температура: 0bis +45 C
Резолуција на внатрешните влажност: 1% ; Резолуција на внатрешна температура: 0,1 C, Приказ во C или F ; Приказ на min/max вредности на внатрешната температура и влажност на воздухот; Приказ на температурата, влажноста на воздухот и комфорт-индексот.
Специјално за користење во затворен простор. Пријатен дисплеј.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка