Термометар со меморија ЕCO 2 T

1.350,00 ден.   Спореди

Дигитален мерач на температура за термосифонски соларни системи со голем екран
ЕCO 2 T Триделениот дисплеј на термометарот ЕCO 2 T ги прикажува времето, внатрешната и надворешната температура со...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Еко солар http://ecosolar.mk/   Детали 1.350,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Дигитален мерач на температура за термосифонски соларни системи со голем екран
ЕCO 2 T Триделениот дисплеј на термометарот ЕCO 2 T ги прикажува времето, внатрешната и надворешната температура со можност за автоматско меморирање на највисоката или најниската вредност. Вредностите се отчитуваат во Целзиусова и Фаренхајтова скала. Технички податоци: Димензии: (Д x Ш x В) 78 x 84 x 15 mmМерни вредности:- Внатрешна влажност на воздух- Надворешна влажност на воздух- Надворешна температура: од-50 до + 70 C- Внатрешна температура: од -10 до +50 CМинимално отчитување на температура: 0,1 CДимензии на основата: 74 x 84 x 15 mmНапојување: 1.5 V/DC (1 x AAA батерија) Посебен кабел со сензор за мерење на надворешни условиМеморирање на најголема и најмала вредностМерење во Целзиусова и Фаренхајтова скалаТежина: 76 грама Вклучено во испорака: Термометар (1) · Кабел со сензор: 3 метри (1) · Батерија (1)

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка