Теракотните икони во Македонија

Теракотните икони во Македонија

1.560,00 ден.   Спореди

Прво, сеопфатно монографско издание, во кое детално се презентирани теракотните икони - единствени од ваков вид, воопшто.Нивното културно, историско и археолошко значење за овие простори е доволен пов...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 1.560,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Прво, сеопфатно монографско издание, во кое детално се презентирани теракотните икони - единствени од ваков вид, воопшто.Нивното културно, историско и археолошко значење за овие простори е доволен повод за постоењето на оваа книга.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка