Темпомат Magic Speed MS-50

13.747,00 ден.   Спореди

Со овој електронски шофер на долгите и монотони возења секогаш ќе возите толку брзо, колку што сами сакате, а никогаш побрзо отколку што е дозволено. Со притисок само на едно копче едноставно внесете ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 13.747,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Со овој електронски шофер на долгите и монотони возења секогаш ќе возите толку брзо, колку што сами сакате, а никогаш побрзо отколку што е дозволено. Со притисок само на едно копче едноставно внесете ја саканата брзина во микро компјуетрот. Оваа направа има TÜV- сертификат, хомологациски сертификат (ABE) и во случај на употреба на педаља или спојка автоматски се исклучува. Внес за овој темпомат во документацијата на возилото не е потребно. Вградувањето е можно во сите 12 V автомобилски системи кои имаат плин. За дизел возилата потребна е додатна засилувач кочница со извор на негативен притисок. Од безбедносни причини препорачуваме вградувањето да биде направено од страна на стручно лице.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка