Теми во религијата

Теми во религијата

840,00 ден.   Спореди

„Теми во религијата“ при проучувањето на проблемите во религиската филозофија, нуди приод од едно егзистенцијално стојалиште. Вклучувајќи ги и книжевноста и филозофските текстови, оваа книга има намер...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 840,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Теми во религијата“ при проучувањето на проблемите во религиската филозофија, нуди приод од едно егзистенцијално стојалиште. Вклучувајќи ги и книжевноста и филозофските текстови, оваа книга има намера да го воведе читателот во конкретно животно искуство, од кое произлегуваат религиските прашања, и го поттикнува независното иследување на природата, значењето и проблемите на религискиот живот и религиозното искуство.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка