Тврдина
Тврдина

Тврдина

490,00 ден.   Спореди

„Тврдина е пандан на Дервишот и смртта. Тврдина е секој човек, секоја заедница, секоја држава, секоја идеологија. Главниот јунак на романот, Ахмет Шабо, сака да најде мост до другите луѓе, да излезе о...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Табернакул http://www.tabernakul.com.mk   Детали 490,00 ден.

пред 6 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


„Тврдина е пандан на Дервишот и смртта. Тврдина е секој човек, секоја заедница, секоја држава, секоја идеологија. Главниот јунак на романот, Ахмет Шабо, сака да најде мост до другите луѓе, да излезе од тврдината, зашто знае, нè разделува и нè уништува омразата, ќе нè одржи само љубовта, или барем вербата дека е можно какво и да е разбирање меѓу поединци и заедницата.“Меша Селимовиќ

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка