Тајната историја

200,00 ден.   Спореди

Прокопиј Кесариски, кој на крајот од својот живот ги добива дворските титули илустрис и патрициј, го пишува овој жесток памфлет. Ги разобличува Јустинијан и неговата сопруга Теодора, епохата и начинот...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 200,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Прокопиј Кесариски, кој на крајот од својот живот ги добива дворските титули илустрис и патрициј, го пишува овој жесток памфлет. Ги разобличува Јустинијан и неговата сопруга Теодора, епохата и начинот на нивното владеење. Тие испливуваат пред нас како луѓе обзмени од ниски, демонски страсти кои газат сè пред себе во името на власта и на богатството. За нив ништо не е свето, а најмалку човечкиот живот.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка