Таткоубиството на Достоевски / Мојсеј на Микеланџело

150,00 ден.   Спореди

Во богатата личност на Достоевски би можеле да разликуваме четири фасади: на писател, невротичар, етичар и грешник. Како да се снајдеме во оваа збунувачка сложеност?
За ниедно уметничко дело во ...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Во богатата личност на Достоевски би можеле да разликуваме четири фасади: на писател, невротичар, етичар и грешник. Како да се снајдеме во оваа збунувачка сложеност?
За ниедно уметничко дело во светот не се донесени толку противречни судови како за овој Мојсеј со глава на пан. Дури и наједноставната интерпретација на фигурата содржи целосни спротивности.
96 стр., 12.5 х 20 см, брош.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка