Татарска пустина

150,00 ден.   Спореди

Овој роман претставува алегориски приказ на залудните човекови стремежи, на залудното очекување на некое чудо што ќе го измени текот на живеењето на човекот. Планирајќи го животот од „утре“, човекот п...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Моја Книга http://www.mojakniga.com.mk/   Детали 150,00 ден.

пред 9 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Овој роман претставува алегориски приказ на залудните човекови стремежи, на залудното очекување на некое чудо што ќе го измени текот на живеењето на човекот. Планирајќи го животот од „утре“, човекот пропушта многу мали радости што го прават убав. Меѓутоа, животот не е вчера, ниту утре. Животот е овде и сега! Carpe diem!

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка