Струјна мерна клешта Voltcraft VC602

4.365,00 ден.   Спореди

Комбинација од струјна мерна клешта и мултиметар во еден прирачен уред, со чија помош можете да мерите струи без да го прекинувате струјното коло. Екстремно големото отворање на челуста овозможува мер...

Прикажи повеќе

Прoдавница Ажурирана Цена Линк до производ
Конрад http://www.conrad.mk   Детали 4.365,00 ден.

пред 5 години
Корисни информации:


Кликнете на логото од продавницата за повеќе детали за таа продавница.


Кликнете на   за да погледнете повеќе информации за таа продавница.


Со клик на копчето „ДЕТАЛИ“, ќе бидете пренасочени на страницата од продавницата каде што се наоѓа тој производ.


Комбинација од струјна мерна клешта и мултиметар во еден прирачен уред, со чија помош можете да мерите струи без да го прекинувате струјното коло. Екстремно големото отворање на челуста овозможува мерење на струи кои протекуваат низ кабли со пречник до 57 mm како и струјни шини со димензии до 70 x 18 mm. Уште повеќе, на располагање се ставени и стандардните мерни функции од секој мултиметар, како што се мерење напони, отпорности, непрекинатост и фреквенција.

Нов производ

Ваше мислење

Безбедносен код

captcha

Оценка